كدخبر: ۸۰۳۴
تاريخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عواقب استفاده از قرصهای تقویت قوای جنسی
تحقيقات تازه نشان مي دهد استفاده از قرص هاي تقويت قواي جنسي مي تواند موجب از دست دادن ناشنوايي شود.
به آريا، محققين دانشگاه آلاباماي بيرمنگهام شواهدي را در دست دارند که نشان مي دهد استفاده از قرص مشهور به وياگرا و انواع مشابه آن مي تواند به بروز نارسايي هاي متعدد در شنوايي منجر شود.
اين تحقيقات در پي آن انجام شد که در سال 2007 سازمان نظارت بر غذا و دارو در ايالات متحده گزارش هايي مبني بر بروز علائم نارسايي هاي شنوايي در ميان مصرف کنندگان اين دارو را دريافت کرده بود.
دستيافتهاي تازه بر اساس نتايج بررسي بر روي 11500 مرد بالاي 40 سال که در بين سالهاي 2003 تا 2006 از اين قرص ها استفاده کرده اند به دست آمده اند.
به نظر مي رسد مصرف کنندگان اين قرص ها 2 برابر سايرين با خطر از دست دادن شنوايي رو به رو باشند.
محققين همچنان تاکيد دارند تاييد اين نتايج نيازمند بررسي هاي بيشترند.
نظرات کاربران:
* نام:
ايميل:
* نظر: